Pozostale Wiadomosci

Wspaniałe osiągnięcie!

Gratulujemy naszym siatkarkom z U-13 Raspo Lathen wspaniałego drugiego miejsca w mistrzostwach północno-zachodnich Niemiec. W krótkim i emocjonującym finale młode dziewczyny uległy swoim rywalkom z Emlichheim. Mimo wszystko: wspaniały wynik – tak trzymać!

Sukces targów GaLaBau 2016

W dniu 17.09.2016 zakończyły się międzynarodowe targi branży ogrodniczej i projektowania terenów zielonych GaLaBau 2016 odbywające się w Norymberdze. Odwiedziło je 66.000 gości, aby zasięgnąć informacji na temat nowych trendów i rozwiązań. Dużym zainteresowaniem cieszył się na naszym stoisku system antypoślizgowy SL-SLIPSTOP.

Schmees und Lühn na targach GaLaBau 2016

Na GaLaBau 2016, międzynarodowych specjalistycznych targach poświęconych zieleni miejskiej i wolnym przestrzeniom, przedstawiamy nasze kompetencje w dziedzinie „budowy mostów” i „budowy obiektów zewnętrznych”. W dniach od 14 do 17 września 2016 znajdą nas Państwo w hali nr 1 na stoisku 1-232, gdzie prezentujemy nasz certyfikowany system antypoślizgowych powłok bali drewnianych SL-SLIPSTOP. Ponadto na modelu mostu o wielkości 1,5 m x 3,5 m wyjaśnimy różne rozwiązania dla mostów pieszych i rowerowych o wysokiej trwałości.

Czekamy na Państwa wizytę i na interesujące rozmowy.

4. Międzynarodowe Dni Mostów Drewnianych (IHB)

Jako wystawca i prelegent wygłaszający specjalistyczny referat na temat podlegającego ochronie zabytków mostu zwodzonego w Greifswaldzie w dniach 07. i 08. czerwca wzięliśmy udział w 4. Międzynarodowych Dniach Mostów Drewnianych w Stuttgarcie. 130 uczestników z zainteresowaniem wysłuchało licznych specjalistycznych odczytów i zasięgnęło informacji o nowinkach w dziedzinie budowy drewnianych mostów na towarzyszącej wystawie specjalistycznej. Szczególną uwagą obdarzono przy tym nasze antypoślizgowe zabezpieczenie dylin SL-SLIPSTOP, które po raz pierwszy zostało zaprezentowane jako zbadany system o ocenie R13.

Mistrzostwa Niemiec: drużyna U-16 zaskakująco wywalczyła dziewiąte miejsce

W Mistrzostwach Niemiec w Schwerte żeńska drużyna Raspo Lathen zajęła dziewiąte miejsce. Po trzecim miejscu w fazie grupowej z jednym zwycięstwem nad 1. VC Parchim i dwoma przegranymi z Allianz Stuttgart i VoR Paderborn, w rundzie finałowej gra toczyła się o wszystko. Tu drużyna przegrała wprawdzie z Mauerstetten, pokazała jednak ducha walki wygrywając następnie z SV Hahnbach i gospodarzem VV Schwerte. Na zakończenie wszyscy uczestniczy byli bardzo zadowoleni z zajętych miejsc. Mistrzem Niemiec – także zaskakująco – została drużyna SV Bad Laer. Gratulujemy!

MuT gościnnie w naszych halach zakładowych

Spółdzielnia Marketingu i Turystyki (MuT) Gminy Zbiorczej Lathen w dniu 12 maja 2016 r. była naszym gościem i z zachwytem obejrzała wstępny montaż mostu ryglowego o długości 84 m.
Grupa ok. 45 osób została oprowadzona po zakładzie przez prezesa Jozefa Schmees a następnie, pozostając pod widocznym wrażeniem, wzięła udział w spokojniejszym wydarzeniu. Okazją do spotkania było pożegnanie prezesa Gerrit Rosenboom oraz powitanie nowego prezesa Matthiasa Gehrs.

Siatkarki U16 są wicemistrzem Północno-Zachodnich Niemiec

Fantastyczne wymiana piłek w Osnabrück: Po zwycięstwach w grupie przeciwko ESC Geestemünde i SF Aligse siatkarki SV Raspo Lathen wygrały także mecze przeciwko Bremen 1860, VT Südharz i Hannoveraner Auswahl. W półfinale wyraźnie pokonały Emlichheim. Koniec nastąpił dopiero w finale, w którym przegrały w dwóch setach przeciwko SV Bad Laer II. Dzięki udziałowi w finale zakwalifikowały się jednak do Mistrzostw Niemiec, które odbędą się 7. i 8. maja w Schwerte.

Gratulujemy zdobycia tytułu!